Odpowiedzialna gra a zakłady bukmacherskie to coś, co często występuje w parze. Temat jest niezwykle ważny, a oto wszystko, co trzeba o nim wiedzieć, by nazywać się dobrze poinformowanym typerem!

Zakłady bukmacherskie: odpowiedzialna gra to ważny temat!
Zakłady bukmacherskie: odpowiedzialna gra to ważny temat!

Każdy gracz, który rozpoczyna swoją przygodę w inwestowaniu pieniędzy w zakłady bukmacherskie, liczy na zysk. Dzieje się tak z jednego, bardzo prostego powodu. No, może dwóch. Pierwszy związany jest oczywiście z pozytywnym myśleniem, któremu ulegamy niemal w każdym nowym przedsięwzięciu. Jeśli sami jesteśmy autorami jakiegoś pomysłu, to pozytywne myślenie i niezłomna wiara w sukces są niemal pewne, jak śmierć i podatki. Czy to dobrze? Oczywiście, warto wierzyć we własne pomysły oraz możliwości. Gorzej, jeśli ta wiara jest ślepa.

Drugi powód, dla którego każdy nowy gracz liczy na zarobek, jest to, że do obstawiania u bukmachera przywiodła go miłość do sportu. A jak wiadomo, każdy z nas jest świetnym znawcą sportu, dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że wszyscy, którzy decydują się na wpłatę pieniędzy do bukmachera, liczą na to, że ich wiedza przekuta zostanie w sukces finansowy. I tak, mając w ręce dwa silne argumenty: pozytywne nastawienie i wiedzę na temat sportu, gracze wpłacają pieniądze i … niestety w większości bardzo szybko je tracą. W niniejszym tekście nie skupimy się na powodach, przez które ci, którzy mogliby pomnażać swoje finanse, obstawiając wydarzenia sportowe, tracą je bezpowrotnie, a weźmiemy pod lupę inny, bardzo poważny problem – ciągłe wpłacanie i przegrywanie pieniędzy, które z biegiem czasu może przerodzić się w poważny uzależnienie. Jak tego uniknąć?

sts kod promocyjny za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Gra emocjami – u buka to się nie sprawdzi!

W każdej dziedzinie naszego życia negatywne emocje są złym doradcą. Nie bez powodu psychologowie – wszystkich możliwych specjalności – doradzają, aby nie kierować się sercem, które może być targane silnymi emocjami, a oddać władzę rozumowi. Ta złota zasada, co do której zgadza się chyba każdy z nas, wygląda bardzo dobrze na papierze, trudniej jednak jest ją realizować w życiu. I tak przechodząc do tematu niniejszego tekstu: zakładów bukmacherskich, bardzo łatwo wskazać właśnie na emocje, które w negatywnym znaczeniu mogą prowadzić do wielu problemów. Sport, który z założenia ma za zadanie dostarczać tylko pozytywnych wrażeń, czasem potrafi mocno zdenerwować i zasmucić.

Jeśli przegrywa Twoja ulubiona drużyna, trudno się czasem z tym pogodzić, prawda? Jeszcze gorzej, jeśli wpłaciłeś pieniądze, zagrałeś w zakładach bukmacherskich i przegrałeś. Wówczas poziom frustracji osiąga maksymalny poziom. Co wtedy powinien zrobić doświadczony gracz? Przyjąć przegraną na klatę, wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość i zrobić sobie przerwę w obstawianiu. Co robi większość graczy? Na siłę stara się odrobić stratę. Takie zachowanie łatwo wytłumaczyć: nowicjusze targani silnymi emocjami nie są w stanie poradzić sobie z przegraną, mając nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy. Chęć szybkiego rewanżu nigdy nie kończy się dobrze. Pierwsza rada dla początkujących? Grając w zakładach bukmacherskich, pozbądź się emocji. Inwestuj głową, nie sercem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak szybko zarobić pieniądze?

Nic dwa razy się nie zdarza. Jeśli raz miałeś duże szczęście do tego, aby na jednym kuponie zgarnąć bardzo wysoką wygraną, przy niskim wkładzie finansowym, to nie licz na to, że takie sytuacje będą się regularnie powtarzać. Gdyby tak było, to większość fanów sportu, zamiast pracować, grałaby regularnie w zakładach bukmacherskich. Na wydarzeniach sportowych, które oferują czołowe firmy bukmacherskie, można zarobić, ale trzeba też nastawić się na stratę, która musi od czasu do czasu się pojawić, ale przede wszystkim również na to, że do pieniędzy dochodzi się powoli. Największym błędem początkujących graczy jest właśnie brak cierpliwości, która na dłuższą metę pcha ich do bankructwa i coraz wyższej kwoty po stronie pieniędzy wpłaconych na konto u bukmachera, aniżeli tej, przy której widnieje nazwa: pieniądze wypłacone. W poprzednim akapicie poruszyliśmy temat emocji. One są głównym powodem tego, że szybko trafimy pieniądze – te wpłacone i zarobione. Nie jest to jednak jedyny powód.

Drugim jest właśnie brak cierpliwości i pokory. Gra na zasadzie: no dobrze, przegrałem, ale teraz na pewno szybko się odkuję, nie ma sensu. Tak samo mało trafiona jest strategia, która polega na układaniu kuponów składających się z kilkunastu zdarzeń, tylko po to, aby w rubryce: możliwa wygrana, zobaczyć bajecznie wysoką kwotę. Może i jest ona bajecznie wysoka i działa na wyobraźnię, ale nigdy, albo prawie nigdy nie trafia ona do kieszeni gracza. Co zamiast tego? Przegrane, kolejne wpłaty na konto i powiększanie swojego ujemnego bilansu. Co zatem powinien zrobić początkujący amator zakładów bukmacherskich? Grać na kupony, na których jest kilka zdarzeń, cieszyć się z niskich, ale regularnych wygranych, a przegrane traktować jako dobrą lekcję na przyszłość.

Obstawianie meczów u bukmachera
Obstawianie meczów u bukmachera

Jak często dobrze jest grać u bukmachera?

Niektóre dziedziny naszego życia wymagają od nas ciągłego doskonalenia i podnoszenia swoich umiejętności. Nie można zostać światowej sławy pianistą lub pianistką bez wielu godzin poświęconych na trening. Im dłużej – w rozsądnych granicach, tym lepiej. Zakłady bukmacherskie, jeśli ktoś chce traktować je poważnie, jako inwestycję, różnią się jednak od gry na pianinie. Nie chodzi oczywiście o widoczną gołym okiem różnicę, ale o sposób, w jaki można się w jednej z dwóch wymienionych dziedzin doskonalić. To, że całe dnie będziesz spędzać przed komputerem, śledząc wszystkie możliwe ligi, nie spowoduje nagle, że staniesz się świetnym typerem. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że im mniej czasu przed komputerem, tym Twoja głowa będzie czystsza, rozum sprawniejszy i tym samym Twoje typy będą po prostu lepsze. Kolejny raz jednak wspaniała teoria przegrywa w starciu z warunkami codziennego życia bukmachera.

Nowi gracze, którzy wygrywają i chcą szybko pomnażać swoje pieniądze, lub przegrywają, i ich celem jest szybki rewanż, zaczynają często podejmować irracjonalne decyzje. Co ciekawe, ów decyzje są sprzeczne z tymi, które dały im zarobek. Jedną z takowych jest właśnie spędzanie całych dni przed komputerem. Nie ma na świecie bukmachera, który w swojej codziennej ofercie posiadałby super oferty przeznaczone dla każdego gracza. Jeśli interesujesz się piłką nożną, to ciężko Ci będzie móc obstawiać ją codziennie. W takiej sytuacji gracze zaczynają spoglądać na sporty, na których się nie znają, inwestując coraz więcej pieniędzy i czasu. Efekt? Brak gotówki na koncie, brak czasu na codzienne życie i odpoczynek, tak potrzebny nie tylko w życiu prywatnym, ale również i zawodowym.

Zakładu bukmacherskie mogą być przyjemną rozrywką, która nie dość, że przysporzy Ci frajdy, to jeszcze pozwoli trochę dorobić, a w niektórych przypadkach regularnie zarabiać. Obstawianie nie jest jednak dla wszystkich. To tak jak z pracą. Nie każdy może być lekarzem, piłkarzem lub astronautą. Tak samo nie każdy chętny może skutecznie typować, i być zawodowym graczem, a do tego nie jest potrzebny żaden najlepszy system bukmacherski. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę oraz wprowadzisz w życie powyższe uwagi, tym łatwiej będzie Ci odnaleźć się w świecie typowania, a tym samym zyskać lub nie przegrać wszystkich pieniędzy.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepszy system bukmacherski. Jak grać?
Następny artykułBukmacher Superbet – jaki bonus i kod promocyjny przygotował dla swoich graczy?
Lubię kibicować outsiderom i obstawiać wysokie kursy na mało popularne ligi oraz zespoły. Na co dzień zajmuję się projektowaniem wnętrz, ale bukmacherka to moje hobby, które każdego roku sponsoruje mi wakacje kilka razy w ciągu 365 dni! :)