Pandemia koronawirusa sprawiła, że dziś wielu z nas musi przebywać w domu. Dla jednych to okres do wykonywania pracy w ramach Home Office, dla innych zaś konieczność stałego siedzenia bez celu w domu. Okres kwarantanny może zostać zatem wykorzystany na wiele sposobów. Jedni zagrają w poker za darmo, inni będą grać na konsoli. Jakie są jednak najlepsze darmowe rzeczy dla nas w czasie koronawirusa?

Filmy i seriale

Dziś możemy skorzystać z kilku darmowych opcji, gdzie czekają na nas filmy i seriale. Zacznijmy może od płatnych opcji. Otóż CDA Premium czy HBO GO oferują 7 czy 14 dni darmowego testowania serwisów. Dzięki temu w tym okresie można zupełnie bezpłatnie oglądać filmy i seriale, a następnie się zdecydować, czy chcemy płatnie kontynuować członkostwo czy też chcemy anulować subskrypcję. Oczywiście wiele filmów dostępnych jest na normalnym CDA, jednak ich legalność jest oczywiście wątpliwa. Darmowe materiały można także znaleźć na YouTube. Niektóre studia filmowe udostępniają za darmo swoje starsze produkcje. Można jednak nie tylko stawiać na same filmy, lecz i materiały o podróżach, nauce, sporcie. Istnieje wielu polskich i zagranicznych twórców, którzy bezpłatnie dzielą się z nami swoimi materiałami. Darmowe filmy i seriale często oferują także serwisy TVP, Player, Ipla. Warto zatem sprawdzić ich pełną bibliotekę.

Darmowa muzyka

Dziś zupełnie za darmo możemy korzystać z darmowej muzyki w sieci. Istnieje bowiem wiele serwisów streamingowych jak Spotify, Dezeer, Tidal, które gwarantują darmową muzykę. Choć trzeba liczyć się z niektórymi ograniczeniami jak reklamy, limit pomijania utworów, to jednak możemy w każdej chwili słuchać swoich ulubionych wykonawców czy albumów. Również na YouTube bez trudu znajdziemy teledyski, całe płyty czy nawet koncerty polskich i zagranicznych gwiazd.

Ebooki i audiobooki

Pandemia koronawirusa to również znakomity czas do czytania ebooków czy słuchania audiobooków. Mnóstwo księgarni i serwisów internetowych oferuje pozycje za darmo lub w promocyjnej cenie. Można zatem skorzystać z darmowych okresów próbnych lub ściągać na komputery, smartfony pozycje, które udostępniane są bezpłatnie. Najbardziej cenione na rynku serwisy to między innymi: Woblink, Virtualo, Nexto, Publio, Ebookpoint, ePlaton, Legimi, Złote Myśli, IBUK, Wolne Lektury, Bookini, Chmura czytania. Na wielu z nich dostępna jest klasyka literatury polskiej i zagranicznej.

Gry za darmo

Z pewnością wiele osób ceni sobie możliwość darmowej rozgrywki online. Dziś rynek przesiąknięty jest grami, które dotyczą trybu multiplayer w wersji free. Do wyboru są takie gry jak: League of Legends, Fortnite: Battle Royale, World of Tanks, Warframe, Counter Strike: GO, Path of Exile, Apex Legends, Team Fortress 2, War Thunder, Paladins, Tibia, Star Wars: The Old Republic, Dota 2, World of Warships, Guild Wars 2. Są to produkcje, gdzie ściągnięcie i założenie konta jest zupełnie bezpłatne. Można korzystać z opcji premium, jednak nie są one aż tak bardzo konieczne. Warto jednak wiedzieć, że wiele serwisów jak: GOG, Steam, EpicGames, Uplay udostępnia gry komputerowe za darmo. Można zatem zagrać za free w tytuły, które kilka lat temu czy nadal kosztują co najmniej kilkadziesiąt złotych. Nie zapominajmy także o ogromnym wyborze darmowych gier na urządzenia mobilne z systemem iOS czy Android. Na smartfonach możemy za darmo zagrać w Call of Duty, PUGB, Empires and Puzzles, Alto’s Odyssey, World of Tanks Blitz, Asphalt 9: Legends, FIFĘ, PES-a.

Poprzedni artykuł29 bez depozytu w STS na obstawianie e-sportu!
Następny artykułDobrzy pracownicy i źli menedżerowie